Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2019, 00:00

Firmám najviac dražejú najlacnejší zamestnanci

Najviac si polepšili zamestnanci v stravovacích službách, stále sú však so zárobkami na chvoste.

Barmanka
Zdroj: Facebook

Nie sú ľudia. Práve to bolo najväčším problémom slovenských zamestnávateľov v minulom roku a zároveň najsilnejším ťahúňom miezd. A situácia nebude iná ani tento rok. Ľudia totiž firmám zdraželi najmä v tradične slabších zárobkových kategóriách. Podľa najnovších údajov v stravovacích službách vzrástli mzdy za december o viac ako 12 percent medziročne. Tento sektor si však drží aj ďalšie prvenstvo. Konkrétne to, že je aj napriek silnému rastu stále najslabšie plateným.


Najnovšie čísla Štatistického úradu totiž ukazujú, že na konci roka zamestnanci v reštauráciách či baroch zarobili priemerne 512 eur, čo je takmer o 250 eur menej ako druhé najhoršie platené odvetvie – stavebníctvo. Dá sa však predpokladať, že rýc

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.