Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

Inšpekcia rieši zvláštny predaj diskov

Poisťovne upozorňujú, že pre použitie nevhodných diskov môžu v prípade nehody znížiť poistné plnenie.

Inšpekcia rieši zvláštny predaj diskov
Zdroj: Dreamstime

Neschválené, nekvalitné a aj život ohrozujúce. Na takéto doplnky upozornili spotrebitelia Slovenskú obchodnú inšpekciu. Tá informuje o tom, že internetový obchod www.autoelektrony.sk vedome porušuje zákon tým, že predáva diskové kolesá bez typového schválenia. Aj napriek tomu, že sídlo predajcu odkazuje na adresu v Bulharsku, produkty sú predávané slovenskému spotrebiteľovi, a tým pádom musí rešpektovať zákony na Slovensku.


Slovenská obchodná inštitúcia o fungovaní a sťažnostiach internetového portálu informovala ešte koncom januára. Situácia sa však stále nezmenila. „Celý prípad je ešte v štádiu riešenia, keďže ide o spoločnosť so sídlom v Bulharsku. Požiadali sme partnerský orgán v Bulharsku o spoluprácu a súčinnosť pri ďalšom postupe,“ uviedla pre HN hovorkyňa inšpekcie Danuša Krkošová.

Spoločnosť Autoelektrony LTD sa bráni a tvrdí, že skutočnosti uvedené na stránke obchodnej inšpekcie sa nezakladajú na pravde a ide o hrubý zásah tejto inštitúcie do predmetu podnikania spoločnosti a hrubé poškodenie jej dobrého mena. „Podnikneme náležité právne kroky, pretože ide o nepodložené, zavádzajúce a hlavne klamlivé tvrdenia,“ uviedol zástupca firmy, ktorý však

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.