Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

Trať Bratislava- Komárno je európsky unikát. Regiojet nakúpi nemecké vozne

Vo vlakoch južne od Bratislavy si od pondelka sadne o sto ľudí viac. S definitívnym riešením preplnených súprav príde RegioJet v priebehu tohto roka.

Trať Bratislava- Komárno je európsky unikát. Regiojet nakúpi nemecké vozne
Zdroj: TASR

Žltý dopravca a ministerstvo dopravy našli riešenie na preplnené vlaky. Na trati medzi Bratislavou a Komárnom bude RegioJet od budúceho pondelka nasadzovať záložné vozne z vlastných rýchlikových súprav. Jazdiť budú iba ráno a podvečer. Ide totiž o dočasné riešenie. To definitívne príde v priebehu roka.

Čakajú na poschodové vlaky
Vo vlakoch na juh od Bratislavy si dnes ľudia nielenže nesadnú, ale často ani nemajú kde stáť. RegioJet sa snažil prísť s riešením, ktoré umožní čo najrýchlejšie zvýšiť kapacity spojov v špičke, povedal hovorca súkromného dopravcu Aleš Ondrůj. „Ľudia pocítia zvýšenie kapacity, keďže v rannej špičke pribudnú desiatky miest na sedenie. Konkrétne hovoríme o zvýšení priemerne o sto miest v najvyťaženejších vlakoch,“ spresnil minister dopravy Arpád Érsek. Definitívne vyriešenie situácie je otázkou mesiacov. Ako už HN informovali v januári, RegioJet chce na linku nasadiť dvojposchodové súpravy, ktorými dnes cestujú ľudia vo vlakoch štátneho dopravcu. Súkromník podobné vlaky odkúpi od nemeckých železníc. Sľubuje si od nich, že kapacita sa zvýši o s

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.