Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 00:00

Cimbaľák pre HN: Nevieme si overovať všetkých našich dodávateľov

Juraj Cimbaľák, majiteľ spoločnosti Mäsovýroba Cimbaľák, vysvetľuje, že Slováci ich zásobovať nedokážu. Ich firma je nútená dovážať aj z Poľska.

Cimbaľák pre HN: Nevieme si overovať všetkých našich dodávateľov
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Tvrdíte, že v kauze poľské mäso bola vaša firma obvinená neprávom. Prečo sa vaša spoločnosť objavila vo výstražnom systéme ako jedna z deviatich, do ktorej sa malo dostať pokazené mäso z Poľska?
My sme s poľským bitúnkom Jasienica Mazowiecka, kde usmrcovali choré a zranené zvieratá, nikdy nespolupracovali priamo. Mäso odoberáme od poľského distribútora Firma Handlowo Uslugowa Import-Export Jozef Obrzud. Od neho sme odobrali zhruba 113 kíl mäsa. Nevedeli sme, odkiaľ mäso odoberá on, je to jeho obchodné tajomstvo, no zdôrazňujeme, že mal všetky potrebné povolenia na vývoz do európskych štátov a bol schválený Úniou. Dodané mäso bolo taktiež v poriadku farbou, vzhľadom aj hmatovo. Nič nenasvedčovalo tomu, že by bolo pokazené, preto sme ho prevzali a ďalej predali našim odberateľom. Do výroby sme ho nedávali, predali sme ho. Kauza nás hrubo poškodila, je potrebné uvedomiť si, že kvôli dovozu sto kilogramov nevyhovujúceho mäsa by sme nikdy neriskovali dobré meno, ktoré si budujeme už 25 rokov. To by nás pri tonáži, ktorú sme denne na výrobu potrebovali, aj tak nezachránilo.

Je podľa vás možné, že táto firma odberala mäso od inkriminovaného bitúnku Jasienica Mazowiecka?
Áno, je to možné.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.