Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

eKasa sa spúšťa, mnohí podnikatelia ju stále nemajú

Podľa prieskumu agentúry Ipsos o tejto povinnosti síce vie, ale nemá žiadne bližšie informácie pätina podnikateľov.

eKasa sa spúšťa, mnohí podnikatelia ju stále nemajú
Zdroj: Reuters

Od apríla začne platiť pre podnikateľov nová povinnosť vo forme eKasy s online pripojením na systém Finančnej správy. Štátu má zvýšiť transparentnosť pri výbere daní a podnikateľom zlepšiť a zjednodušiť komunikáciu so štátom.

Nové riešenia pokladníc, ako uviedli vo štvrtok v Bratislave na stretnutí s médiami predstavitelia Slovenskej komory daňových poradcov a spoločnosti O2, majú okrem online pripojenia priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu. 

Od 1. apríla 2019 bude pripojenie na systém Finančnej správy, a teda zavedenie elektronickej registračnej pokladnice, pre nových používateľov povinné a od 1. júla 2019 sa bude povinnosť vzťahovať už na všetkých. Podľa údajov Finančnej správy a komory daňových poradcov je v súčasnosti v prevádzke vyše 230-

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.