Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 00:00

Z kina sa stane Metropolitan Star

Na mieste známeho bratislavského kina sa po desiatich rokoch od jeho zbúrania začala stavba nového polyfunkčného komplexu.

Z kina sa stane Metropolitan Star
Zdroj: Reuters

V centre hlavného mesta na mieste bývalého kina Hviezda v prieluke medzi Námestím 1. mája a Banskobystrickou ulicou sa konečne ozýva stavebný ruch. O realizácii výstavby polyfunkčného komplexu Metropolitan Star sa hovorilo celé desaťročie, no až teraz sa na lukratívnom pozemku rozbehli stavebné práce.

Dekádová stavba
Na pozemku s rozlohou 2,2 tisíca štvorcových metrov ešte v roku 2008 plánoval investor Lighthouse Bratislava City Towers vznik polyfunkčného komplexu s kanceláriami, bytmi, obchodnou pasážou a novým kinom. Výstavba mala stáť 500 miliónov slovenských korún, teda zhruba 17 miliónov eur, a mala byť ukončená v roku 2010. To sa však nestalo. V roku 2008 vypukla finančná kríza, ktorá výrazne zasiahla cely realitný trh. Tak ako mnoho iných, aj stavba Metropolitan Star bola odložená na neurčito.

Tento projekt, ktorí viacerí odborníci označovali za mŕtvy, teraz ožil. Za pomerne krátky čas získal všetky potrebné povolenia a začalo sa stavať. Developer ešte minulý rok požiadal úrady o zmenu stavby, konkrétne apartmánovej časti komplexu. Z pôvodných siedmich bytov je nakoniec dvadsať. Počet apartmánov nie je z projektovej dokumentácie známy, ani odhadované náklady. „Reprezentatívne kancelárske priestory triedy A, apartmány a luxusné byty s výhľadom do záhrady Grasalkovičovho paláca,“ uvádza na svojej webovej stránke nový developer Archikód, ktorý na otázky HN neodpovedal.


Luxusný komplex
„Podľa kvality architektúry, mena developera, lokality a celkových benefitov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.