Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2019, 00:00

HNClub: po eKasách prídu na rad aj firemné eFaktúry

Po eKase chce FInančná správa pokračovať v digitalizácii. Na rad sa dostanú efaktúry.

HNClub: po eKasách prídu na rad aj firemné eFaktúry
Zdroj: Peter Mayer

Ak chce v Taliansku nejaká domáca firma niečo predať, od januára tohto roka musí vystaviť faktúru cez štátny portál, ktorý prevádzkuje miestna finančná správa. Firma pošle portálu potrebné údaje, ten ich automaticky spracuje, vydá faktúru a zašle ju zákazníkovi. Cieľom celého projektu je boj proti daňovým únikom. Podobný systém funguje od augusta aj v susednom Maďarsku a prvé výsledky ukazujú, že projekt sa osvedčil.

​ Ako včera na HNClube uviedol riaditeľ odboru priamych daní na Ministerstve financií Toško Beran, podobný projekt sa pripravuje aj u nás. „Chcem iba potvrdiť, že tie aktivity sa naozaj začali a myslím, že legislatíva je už v štádiu prípravy,“ povedal. Kedy by mali elektronické faktúry začať reálne platiť však už nespresnil.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.