Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2019, 00:00

AB Kozmetika sa zmení na kancelárie

Budova bývalého závodu AB Kozmetika sa prebuduje na moderné kancelárie a výrobňu očných kvapiek.

AB Kozmetika sa zmení na kancelárie
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Definitívne sa končí príbeh úspešnej značky AB Kozmetika. Na Račianskej ulici v Bratislave sa aktuálne rozoberá administratívna časť bývalej fabriky a zostal už len jej skelet. Konštrukcia hlavnej budovy by však mala zostať zachovaná a ani jej budúca funkcia by sa nemala meniť. Zostane teda kancelárskym objektom. V priľahlých halách by sa podľa informácií HN mala opäť rozbehnúť výroba. Meno investora, ktorý si priestory prenajme alebo ich odkúpi, zatiaľ nie je známe. Malo by však ísť o firmu z farmaceutického priemyslu.

„Vzhľadom na blízkosť iných kancelárskych objektov tam niečo iné ako kancelárie nepredpokladám,“ vysvetľuje Silvia Lukáčová z Real Pointu. Starosta bratislavskej mestskej časti Rača Michal Drotován tvrdí, že rezidenčné objekty tam určite nebudú. „Len kancelárie a výroba bez kamiónov a dopravy v nočných hodinách, teda nehlučná a bez zápachu,“ vysvetľuje hlavný predstaviteľ Rače.

Nadštandardné kancelárie
List vlastníctva administratívnej budovy aktuálne drží v rukách firma Apollis residence, ktorá je napojená na developera Macho Consulting. Ten má za sebou projekty ako Apollis, Modrá guľa alebo Vil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.