Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2019, 00:00

AB Kozmetika sa zmení na kancelárie

Budova bývalého závodu AB Kozmetika sa prebuduje na moderné kancelárie a výrobňu očných kvapiek.

AB Kozmetika sa zmení na kancelárie
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Definitívne sa končí príbeh úspešnej značky AB Kozmetika. Na Račianskej ulici v Bratislave sa aktuálne rozoberá administratívna časť bývalej fabriky a zostal už len jej skelet. Konštrukcia hlavnej budovy by však mala zostať zachovaná a ani jej budúca funkcia by sa nemala meniť. Zostane teda kancelárskym objektom. V priľahlých halách by sa podľa informácií HN mala opäť rozbehnúť výroba. Meno investora, ktorý si priestory prenajme alebo ich odkúpi, zatiaľ nie je známe. Malo by však ísť o firmu z farmaceutického priemyslu.

„Vzhľadom na blízkosť iných kancelárskych objektov tam niečo iné ako kancelárie nepredpokladám,“ vysvetľuje Silvia Lukáčová z Real Pointu. Starosta bratislavskej mestskej časti Rača Michal Drotován tvrdí, že rezidenčné objekty tam určite nebudú. „Len kancelárie a výroba bez kamiónov a dopravy v nočných hodinách, teda nehlučná a bez zápachu,“ vysvetľuje hlavný predstaviteľ Rače.

Nadštandardné kancelárie
List vlastníctva administratívnej budovy aktuálne drží v rukách firma Apollis residence, ktorá je napojená na developera Macho Consulting. Ten má za sebou projekty ako Apollis, Modrá guľa alebo Vily Slavín. Aktuálne dokončuje ružinovský rezidenčný komplex Galvániho dvory. Developer však na otázky HN týkajúce sa projektu v bývalej budove AB Kozmetiky neodpovedal. Starosta Rače Drotován prezradil len toľko, že v administratívnej budove budú opäť kancelárie. V zadnej časti, teda vo výrobnej hale bývalej fabriky, by mala byť firma na výrobu očných kvapiek.


Mestskú ča

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.