Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00

eKasu začnú podnikatelia riešiť začiatkom marca

Začiatkom budúceho mesiaca budú vydané certifikáty na prvé riešenia, od polovice marca sa začnú zasielať nové kódy pre pokladnice.

eKasu začnú podnikatelia riešiť začiatkom marca
Zdroj: TASR

Keď Finančná správa pripravovala zákon o eKase, predpokladala, že väčšina pokladníc bude musieť prejsť iba softvérovou zmenou a náklady pre podnikateľov nebudú také vysoké. Aktualizácia systému mala podľa ich odhadov vyjsť na 70 eur, no ako ukazujú prvé ponuky dodávateľov, ceny sa pohybujú v rozmedzí 180 až 300 eurami, čo je už takmer suma, za ktorú si kúpite novú pokladnicu. Dôvodom je povinné dátové úložisko, s ktorým pôvodný návrh nepočítal. Podľa Finančnej správy však cenu môže ešte znížiť konkurenčný boj.


Enormný záujem
Generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Haniker totiž na včerajšom stretnutí s novinármi povedal, že záujem o dodávanie produktov kompatibilných s eKasou prejavilo viac ako 60 dodávateľov. Títo od začiatku roka môžu svoje riešenia testovať v špeciálnom rozhraní, ktoré im poskytla Finančná správa a od minulého týždňa už môžu žiadať o certifikáciu svojich produktov. Žiadosť už pod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.