Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 00:00

Štát zrýchľuje prípravu rýchlostnej cesty na juhu

Dunajská Streda víta pripravovanie novej rýchlostnej cesty na juhu Slovenska. Dáta však hrajú v jej neprospech.

Štát zrýchľuje prípravu rýchlostnej cesty na juhu
Zdroj: HN

Keď súkromník dokončí nový obchvat Bratislavy, štát naň plánuje napojiť nové úseky rýchlostnej cesty R7. Vytvorí sa tak plynulé spojenie hlavného mesta s Dunajskou Stredou. Štyri roky zamrznutý projekt sa rozhýbal vlani a tento rok jeho príprava pokročí ešte rýchlejšie. Podľa odhadov Národnej diaľničnej spoločnosti by zhotoviteľa prvej časti cesty mohli hľadať už koncom budúceho roka. Minister Árpád Érsek, miestni starostovia a primátori sú presvedčení, že juh Slovenska potrebuje nové rýchlostné cesty.

Dlhšie dochádzanie
Cestu R7 od obce Holice po Dunajskú Stredu bude štát stavať v dvoch etapách. Prvý 11-kilometrový úsek povedie po Mliečany – s jeho výstavbou by sa malo začať o dva roky. Nadväzujúci 9,5-kilometrový úsek, ktorý bude tvoriť aj južný obchvat Dunajskej Stredy, by mali začať stavať v roku 2023. Vzhľadom na pomerne jednoduchý terén sa ráta s dokončením stavieb do roku 2026.

Bývalý šéf Inštitútu stratégie ministerstva dopravy a dnes analytik INEKO Ján Kovalčík nad plánmi krúti hlavou. Tvrdí, že na Slovensku je množstvo prior

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.