Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2019, 00:00

Cena potravín vzrástla o tri percentá a bude rásť ďalej. Veríme, že odvod bude stopnutý Bruselom, tvrdí zástupca obchodníkov

V HNtelevízii si pozrite rozhovor s predsedom Slovenskej aliancie moderného obchodu Martinom Krajčovičom.

O tom, ako zapôsobil odvod na ceny potravín i nápojov v obchodoch, zákone o neprimeraných podmienkach i o pripravovanom zákone o cenách sme sa rozprávali s predsedom Slovenskej aliancie moderného obchodu Martinom Krajčovičom.

Ceny potravín a nealkoholických nápojov stúpli medzimesačne o 3 percentá, medziročne o 1,8 percent. Rezort financií tvrdí, že zdražovanie nemá na svedomí odvod potravinových reťazcov.

„Vplyv zavedenia odvodu z reťazcov bol na rast cien minimálny. Do celkovej inflácie na úrovni 2,2 percenta prispel odvod z reťazcov len približne 0,1 percentuálnym bodom,“ tvrdí ministerstvo.

INESS však vysvetľuje, že ide iba o zavádzanie verejnosti, a to konkrétne slovíčkami „minimálny“ a „len“.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.