Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Hodnoteniu podľa firiem chýba diskusia

Hodnoteniu podľa firiem chýba diskusia
Zdroj: Pavol Funtál

Včas a v plnej výške. Tieto dve veci sú kľúčom k tomu, aby sa firma na index daňovej spoľahlivosti dostala. „Platíme všetko, čo chcú, je to vcelku jednoduché, stačí zaplatiť všetko načas a firma sa tam dostane,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Strojostav CM Boris Paulen. Na prvý pohľad to síce vyzerá jednoducho, no na to, aby podnik dostal pozitívne hodnotenie, musí splniť 40 podmienok. To, že to nie je také jednoduché, dokazuje aj fakt, že takmer polovica firiem sa na index nedostala.


Okrem daňových predpisov sa hodnotí aj dodržiavanie colných predpisov, platenie colného dlhu, výsledky daňových kontrol, ale aj to, ako spoločnosť dodržiava zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Ako na HNClube o daniach poznamenal riaditeľ oddelenia daňového poradenstva spoločnosti Delloite Ján Skorka, „kritérií je 40, ale každý podnikateľ vníma ten svoj prípad veľmi individuá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.