Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2019, 19:21

V Ružinove vyrastie Omnia Business Center. Okrem kancelárií prinesie 128 bytov

Projekt Omnia Business Center žiada od Ružinova stavebné povolenie.

V Ružinove vyrastie Omnia Business Center. Okrem kancelárií prinesie 128 bytov

V areáli bývalého výrobného Ústavu textilnej techniky na Tomášikovej ulici v tesnej blízkosti Martinského cintorína by mal vyrásť komplex Omnia Business Center s kanceláriami a rezidenciami.

Developer Omnia Invest požiadal mestskú časť Ružinov o stavebné povolenie. Urobil tak po šiestich rokoch od asanovania pôvodnej budovy. 

Projekt má v štyroch budovách priniesť 128 nových bytov. Funkciu bývania zakomponoval investor na piate a šieste nadzemné podlažie vo všetkých štyroch budovách by malo byť teda po 32 bytových jednotkách.

Z tohto bude 32 jednoizbákov, 64 dvojizbákov a 32 trojizbákov. A celkovo by malo okrem rezidencií, vzniknúť niečo vyše 11-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Občianska vybavenosť a služby by mali mať približne 1,7-tisíca metrov štvorcových.

Na riešené územie sme osadili štyri šesťpodlažné nadzemné objekty obdĺžnikového pôdorysu. Objekty sú osadené v pravidelných rozostupoch, čím v parteri vytvárajú medzi sebou verejne prístupné zelené plochy,” opisuje autorizovaný architekt Martin Vanko na webe projektu.

Decentná architektúra

O architektúru návrhu sa postaralo v roku 2017 štúdio FVA Architekti. Medzitým sa však architektonické štúdio zmenilo. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.