Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2019, 00:00

Prvé „e-auto“ PSA bude z Trnavy

Rekordné zisky a tržby. Tým sa môže súčasne pýšiť francúzska skupina PSA Group. Na trh uvádzajú prvé ekoauto.

Prvé „e-auto“ PSA bude z Trnavy
Zdroj: PSA

Každé jedno vozidlo aj v elektrickej verzii, a to do roku 2025. Taký je plán francúzskeho koncernu Groupe PSA, ktorému sa budú musieť prispôsobiť aj výroby po celom svete a Slovensko nie je výnimkou.

Práve u nás sa totiž PSA rozhodla odštartovať svoju „zelenú“ revolúciu. Konkrétne modelom 208, ktorý dlho skrývala pod pracovným označením P21. Tajnosti podporovali špekulácie o tom, čím bude vozidlo poháňané. Či klasicky ako doteraz, teda benzínovým či dieselovým agregátom, alebo do portfólia pribudne aj elektrická verzia.

Ako sa však zdá, trnavská výroba má aj naďalej veľkú dôveru koncernu, keďže sa Paríž rozhodol umiestniť svoj vôbec prvý elektromobil práve do tohto závodu. Zákazník by ho mal mať k dispozícii už o pár mesiacov.

„Prvé vozidlá s identitou nového modelu Peugeot 208 sa dostanú k zákazníkom v druhej polovici roku 2019. V Trnave sa prvýkrát začne výroba úplne elektrických vozidiel s nulovými emisiami oxidu uhličitého,“ uviedol hovorca skupiny PSA Peter Švec. Nový model bude mať svetovú premiéru na nadchádzajúcom autosalóne v Ženeve.


Pokračujú v odskúšanom segmente B

Vozidlá segmentu B, na ktoré sa fabrika všeobecne zamerala, priniesli spoločnosti úspech. Pred šiestimi rokmi muselo vedenie závodu pre nízky dopyt na niekoľko týždňov zastaviť výrobu. Odbory pre hrozbu prepúšťania súhlasili s dvojročným zmrazením platov a fabrika aj po obnovení produkcie fungovala len na 85 percent svojej kapacity.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.