Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 00:00

Poškodené mäsiarstvo z Trenčína skončilo s poľským mäsom úplne, pridáva sa aj známy reťazec

  • Výsledky auditu európskych inšpektorov na poľských bitúnkoch odhalili viacero závažných zlyhaní. 
  • Aj preto sa niektorí obchodníci rozhodli úplne pozastaviť dovoz mäsa zo susedného Poľska. 
  • Trenčianske Mäsiarstvo u Urbánka si chce aj takto napraviť svoju povesť. 

Keď sa slovenské kontrolné orgány dozvedeli o tom, že mäso z bitúnka Jasienica Mazowiecka sa dostalo aj na Slovensko, prstom ukázali na deväť konkrétnych prevádzok. Medzi nimi bolo aj trenčianske Mäsiarstvo u Urbánka. Jeho manažér pre marketing a stratégiu rozvoja Michal Urbánek však na tieto obvinenia o pár dní reagoval a vysvetlil, ako presne došlo k tomu, že prevádzka sa dostala na zoznam.

Systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF funguje medzi veterinárnymi správami jednotlivých krajín. Naši štátni veterinári dostali od Poliakov informáciu, že mäso z bitúnka sa dostalo aj na Slovensko.

Urbánek: Veterinári urobili chybu

Šéf štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vysvetlil, že keď veterinári dostanú upozornenie, musia na to okamžite upozorniť verejnosť. „U poľského obchodníka, ktorý s nami obchodoval, našli zrejme našu firmu ako obchodného partnera a označili nás ako potenciálneho odberateľa takéhoto mäsa,“ vysvetlil Urbánek.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.