Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 00:00

Posun vo výstavbe najdlhšieho tunela Višňové. Štát má dať zbohom staviteľom

Minister už vie, ako vyriešia krízu na stavbe tunela Višňové. Jeho plán musí odklepnúť vláda.

Staviteľom úseku D1 s tunelom Višňové dnes uplynul posledný míľnik. Keď rozostavanú diaľnicu naposledy kontroloval premiér s ministrom dopravy, zhotoviteľom odkázali, že buď do konca februára pridajú, alebo budú musieť zo stavby odísť. Aj napriek tomu bolo v uplynulých týždňoch na stavbe minimum robotníkov.


Brusel už o tom vie
Od januára diaľničiari rokovali s taliansko-slovenským konzorciom firiem Salini Impregilo a Dúha, aby rozhodli, čo bude so stavbou ďalej. Dlhoročné spory medzi zmluvnými stranami riešila aj medzinárodná komisia. Výsledok rokovaní sa verejnosť dozvie najneskôr do týždňa, povedal minister dopravy Árpád Érsek. Na budúcu stredu totiž rozhodnutie ministerstva a Národnej diaľničnej spoločnosti schváli vláda. „Európska únia nám posvätila tú metódu, ktorou teraz ideme, ale vyjadrím sa k tomu budúci týždeň po vláde, keď materiál odsúhlasí,“ dodal Érsek. Hoci minister zjavne vie, čo bude so stavbou ďalej, detaily zatiaľ prezrádzať nechce.


Podľa informácií HN diaľničiari so zhotoviteľmi zmluvu rozviažu. Na tento scenár už údajne pristúpilo aj konzorcium. Svedčí o tom aj fakt, že majiteľ Dúhy Miroslav Remeta avizoval, že situáciu na stavbe v blízkej budúcnosti okomentuje. Platná zmluva s Národnou diaľničnou spoločnosťou staviteľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.