Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 00:00

Mäsiari nevedia detaily o Matečnej kontrolách

Audit európskych inšpektorov na poľských bitúnkoch odhalil závažné nedostatky. Naša veterina preto informovala o špeciálnych kontrolách dovozu poľského hovädzieho.

Mäsiari nevedia detaily o Matečnej kontrolách
Zdroj: TASR

Podnikateľ – teda výrobca, spracovateľ či reťazec – si objedná hovädzie mäso z Poľska. Najneskôr 24 hodín pred jeho prijatím musí príslušnú regionálnu veterinárnu a potravinovú správu informovať o tom, že očakáva takúto zásielku. Následne k nemu prídu pracovníci veteriny a začnú vykonávať kontrolu. Keď je všetko v poriadku, mäso uvoľnia na ďalší predaj. Keď sa im niečo nepozdáva, mäso pozastavia a začnú s ďalším vyšetrovaním. „Inšpektori z neho odoberú vzorky a príjemca bude musieť počkať na výsledky testov,“ vysvetľuje Jozef Bíreš, riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy.

Takto majú od minulého piatka až do odvolania vyzerať kontroly dovážaného poľského hovädzieho. Ich cieľom je testovanie prítomnosti antibiotík či odhalenie falšovania dokumentov.

Problémom však je, že samotní prevádzkovatelia o nich ešte nevedia detaily, a preto je otázne, kedy sa kontroly zavedú do praxe. „Presný postup odberu vzoriek prevádzkovateľom zatiaľ preposlaný nebol,“ potvrdzuje Eva Forrai, výkonná riaditeľka Zväzu spracovateľov mäsa.


Od poľského mäsa ruky preč
Hovädzie mäso z chorých kráv či mäso so salmonelou sa v posledných týždňoch mohlo objaviť v ktorejkoľvek slovenskej domácnosti, školskej jedálni či reštaurácii. Prebiehajúce kontroly by tomu mali aspoň sčasti zabrániť. Bír

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.