Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 13:16

Mzdy na Slovensku budú rásť, aj keď ekonomika výrazne spomalí, tvrdí známy ekonóm

  • S ekonómom SAV a poradcom premiéra Vladimírom Balážom sme sa rozprávali aj o plánoch vlády zvýšiť minimálnu mzdu na 600 eur.
  • Ide o dobrý krok v čase, keď ekonomický rast spomaľuje?
  • Znevýhodňuje rastúca minimálna mzda obyvateľov južného a východného Slovenska?
  • A ako sa budú mzdy na Slovensku vyvíjať v budúcnosti?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Každoročný rast minimálnej mzdy by mal byť určovaný ináč, ako je tomu v súčasnosti, keď o nej rozhoduje vláda. Pre HNtelevíziu to povedal ekonóm SAV a poradca predsedu vlády Vladimír Baláž. Špekuluje sa, že by sa minimálna mzda tento rok mohla zvýšiť z aktuálnych 520 eur na 600 eur.

"Mali by sme nasadiť pevný súbor parametrov, ktoré by nám umožnili definovať tento rast každý rok. Bez ohľadu na to, či ekonomika spomaľuje alebo nie," vyhlásil.

Medzi také parametre Baláž zaradil rast cien a rast produktivity práce.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.