Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2019, 13:22 Aktualizované dňa 01.03.2019 o 14:21

Prvý slovenský mrakodrap je bližšie k realite. Developer získal dôležité povolenie

Prvý mrakodrap na Slovensku má byť podľa plánov dokončený o tri roky.

Prvý slovenský mrakodrap je bližšie k realite. Developer získal dôležité povolenie
Zdroj: J&T REAL ESTATE

Obľúbený bratislavský polyfunkčný komplex Eurovea, sa má rozrásť o svoju druhú fázu vrátane prvého slovenského mrakodrapu.

A zdá sa, že to bude skôr, ako by sa predpokladalo. Developer J&T Real Estate, ktorý je označovaný aj ako JTRE, získal povolenia na sanáciu environmentálnej záťaže. A tie mu povoľujú prípravu pozemkov pod pripravovaným projektom.

​Úpravy terénu sa tak spustia podľa povoľovacích rozhodnutí. Začať by mohli už čoskoro. Predpokladaný termín dokončenia Eurovei 2 kancelárií a bytov nad nákupným centrom je v roku 2021, v prípade prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower v roku 2022.

Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea city. Projekt Eurovea 2 disponuje vydaným územným rozhodnutím v rozsahu šesť stavebných objektov, vrátane výškovej obytnej budovy Eurovea tower, a v súlade s platnými pravidlami pokračuje v územnom konaní a získavaní povolení na ďalšie časti a objekty, píše sa v tlačovej správe spoločnosti.

Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea 2 tvoria kľúčové časti budúcej štvrte Eurovea City. Projekt Eurovea 2 disponuje podľa investora vydaným územným rozhodnutím v rozsahu šiestich stavebných objektov, vrátane výškovej 46-podlažnej budovy.

Developer tvrdí, že v súlade s platnými pravidlami pokračuje v územnom konaní a získavaní povolení na ďalšie časti a objekty.

Eurovea 2 podľa J&T Real Estate prešla najkomplexnejším dopravno-kapacitným posúdením a jeho výsledkom je návrh konkrétnych opatrení a úprav všetkých veľkých križovatiek a cestných komunikácií v zóne.

Súčasťou je aj návrh developera vybudovať nový centrálny električkový okruh, ktorý umožní aj prepojenie najväčších mestských častí Ružinov a Petržalka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.