Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 00:00

Dankov návrh by nás zaradil k lídrom Európy, top firmy by ušetrili desiatky miliónov eur

Predseda parlamentu Andrej Danko navrhuje zníženie korporátnej dane na 15 percent. Šlo by o najväčší zásah do daňového nastavenia od roku 2013.

Maďarsko, Bulharsko a Írsko. To sú tri krajiny, v ktorých platia pre firmy najnižšie sadzby dane v Európskej únii. A Slovensko by sa zaradilo hneď za ne – ak zníži korporátnu daň z 21 na 15 percent, ako to navrhuje predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

Napríklad pre top firmy ako Volkswagen, Slovnaft či Eustream, ktoré u nás odvádzajú najvyššie dane, by plán národniarov predstavoval úsporu v desiatkach miliónov eur. Okrem zníženia nákladov pre podniky na Slovensku by nízka korporátna daň mohla byť lákadlom aj pre zahraničné firmy, aby svoje investície umiestnili práve u nás.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.