Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2019, 00:00

Realitný trh prudko rastie

Obchodná aktivita s komerčnými nehnuteľnosťami sa výrazne oživila a rásť by mala aj tento rok.

Realitný trh prudko rastie
Zdroj: Marek Kmeť

Slovensko sa stalo skokanom roka spomedzi šiestich krajín strednej a východnej Európy. Celý región zaznamenal rekordný objem v obchodoch s nebytovými nehnuteľnosťami, pričom najväčší nárast dosiahlo práve Slovensko.

Za uplynulý rok sa na našom trhu urobili realitné transakcie s kancelárskymi budovami či výrobnými halami v celkovej sume 667 miliónov eur, čo predstavuje medziročný nárast o 41 percent. O niečo nižší rast si pripísalo Poľsko a v Česku či Rumunsku obchody s komerčnými nehnuteľnosťami dokonca prudko klesli. Uvádza to štúdia poradenskej spoločnosti Colliers International.

„Veríme, že investičnému trhu sa na Slovensku bude dariť rovnako ako v minulom roku. Celkové investičné objemy budú naďalej poháňané maloobchodnými a administratívnymi nehnuteľnosťami, za nimi budú nasledovať investície do logistických a priemyselných nehnuteľností. Výnosy z investícií do komerčných realít sú na Slovensku lepšie ako v Česku alebo Maďarsku. To zvyšuje chuť investovať u nás,“ tvrdí Ermanno Boeris, riaditeľ Colliers International Slovakia.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.