Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 19:00

Odborník o tuneli Višňové: Poviem to na rovinu. Zhotoviteľ sa dá nájsť za tri mesiace, ale bude to strašné

  • So šéfom Stavebnej komory Slovenskej republiky Ivanom Pauerom sme sa v HNtelevízii rozprávali o rozhodnutí vlády, že tunel Višňové nedostavia aktuálne konzorcium.
  • Čo to znamená pre stavbu?
  • A s akým oneskorením pri výstavbe tunela môžeme počítať?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Situácia okolo výstavby tunela Višňové je obrazom celého stavebníctva na Slovensku z pohľadu legislatívy. O rozhodnutí vlády, že stavbu tunela Višňové nedokončí aktuálne konzorcium Salini Impregilo - Dúha, to v štúdiu HNtelevízie vyhlásil šéf Stavebnej komory Slovenskej republiky Ivan Pauer.

​​Na rade je fáza, kedy bude potrebné stavbu tunela zakonzervovať a vybrať nového zhotoviteľa. Minister dopravy Arpád Érsek chce výber uskutočniť čo najrýchlejšie.

Pauer sa s tým nestotožňuje. "Ja to poviem dosť na rovinu. Dá sa to urobiť za tri mesiace, ale čo z toho vznikne, to bude strašné," hovorí o výbere nového zhotoviteľa.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.