Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2019, 11:22 Aktualizované dňa 07.03.2019 o 16:55

Najlepšia nemocnica patrí pod ministerstvo vnútra, rozhodli pacienti

Priemerná dosiahnutá známka je 1,64 - najprísnejšie hodnotia mladé matky, s vekom tolerancia k nedostatkom rastie.

Najlepšia nemocnica patrí pod ministerstvo vnútra, rozhodli pacienti
Zdroj: Archív HN

Najlepšiu nemocnicu vybrali poistenci Dôvery v Bratislave. Titul tej najhoršej si odnášajú Levice. Správanie lekárov a sestier, ale aj kvalita jedla či ubytovania na nemocničnom oddelení sú každý deň pod drobnohľadom pacientov.

Rebríček tvorilo 7 200 vyplnených dotazníkov od pacientov, ktorý zverejnila súkromná poisťovňa Dôvera. Spokojnosť za posledné roky podľa riaditeľa poisťovne Martina Kultana rastie, priemerná známka 1,64 je najlepším výsledkom za posledných päť rokov. Najprísnejšie hodnotia mladé matky, s vekom pacientov tolerancia k nedostatkom v nemocniciach rastie.

Nemocnica sv. Michala: Čo je nové, to sa páči

Prvé miesto v kategórii všeobecných nemocníc obhájila novopostavená Nemocnica svätého Michala, patriaca pod rezort vnútra. „Okrem bezpečne poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacienti vysoko hodnotia kvalitu upratovania, stravovania, komfortu ubytovania, prístupu personálu i informovanosti, čo zabezpečuje okrem iného aj empatický prístup personálu,“ vyratúva Lucia Kirinovičová z komunikačného odboru rezortu.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.