Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2019, 00:00

Stanica Nivy získava reálne kontúry. Prvá budova čaká na posledných sedem poschodí

Viac ako 450 stavebných pracovníkov pracuje na najväčšom stavenisku v strednej Európe každý deň.

Hluk z najrôznejších stavebných strojov, prach a všade značky so zákazmi a obmedzeniami. Nad hlavami sa nám neustále hýbe 18 žeriavov. Stovky stavebných robotníkov všade naokolo. Človek nadobudne pocit, akoby sa ocitol v ľudskom mravenisku. Každý robí na svojej malej časti a sú dokonale zladení. Tak aktuálne vyzerá jeden z hlavných bratislavských uzlov na Mlynských nivách. Developer HB Reavis v spolupráci s hlavným mestom sa pustil do neľahkej úlohy – dať tejto roky ignorovanej zóne úplne novú podobu, ktorá sa môže porovnávať s inými európskymi metropolami.

„Pôvodná autobusová stanica dlhé roky neodrážala vzhľad, ktorý by mala mať autobusová stanica v európskom hlavnom meste. Som preto rád, že sa začalo s budovaním novej stanice, ktorá by mala byť moderným a viacúčelovým verejným priestorom. Verím, že tieto nároky stanica splní a že bude do užívania odovzdaná plne funkčná a v stanovenom termíne,“ povedal pre HN bratislavský primátor Matúš Vallo. Stavba je však zásadná, aj preto, že je centrálou novovznikajúceho centra či downtownu, ktor

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.