Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 00:00

Cestujúci vlakom si priplatia. Štátne IC v tichosti zdraželi

Cestujúcim v IC vlakoch stúpla cena lístku priemerne o päť percent. Železničiari to odôvodňujú zvýšeným dopytom.

Cestujúci vlakom si priplatia. Štátne IC v tichosti zdraželi
Zdroj: Marek Kmeť

Za cestovanie komfortnejšími vlakmi si cestujúci priplatia. Železničná spoločnosť Slovensko minulý týždeň potichu zvýšila cestovné v IC vlakoch. Nový cenník síce visí na webe dopravcu, vopred však na zmenu cestovného ZSSK neupozorňovala.

Peniaze za záujem
„Železničná spoločnosť Slovensko zaviedla úpravu cenníka pre vybrané vnútroštátne a medzinárodné relácie pri IC vlakoch od 3. marca 2019,“ spresnil hovorca štátneho dopravcu Tomáš Kováč. Na vnútroštátnych linkách narástli ceny za lístok priemerne o päť percent – cestujúci si teda priplácajú rádovo v centoch. Za zmeny môže podľa hovorcu zvyšujúci sa dopyt cestujúcich. „Zároveň je pravdou, že ZSSK od opätovného zavedenia IC vlakov v roku 2016 ani raz neupravovala cestovné pri tejto službe, ktorú prevádzkuje v komerčnom režime,“ dodal hovorca.

Komerčný režim v praxi znamená, že dopravca na prevádzkovanie vlakov nepoberá žiadne štátne dotácie. Zvýšené ceny si všimnú najmä cestujúci n

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.