Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 00:00

Na jeden lístok aj do zahraničia. Bratislavská doprava sa rozrastie

Vedenie Bratislavskej integrovanej dopravy sa púšťa do ambiciózneho projektu. S Rakúskom ho konzultujú už od vlaňajška a teraz čakajú na zmenu zákonov.

Na jeden lístok aj do zahraničia. Bratislavská doprava sa rozrastie
Zdroj: Hospodárske noviny

S „električenkou“ aj do zahraničia. Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava sa chystá rozšíriť cestovanie na jeden lístok nielen za hranice kraja, ale aj do okolitých štátov. Zatiaľ uvažujú o pohraničných oblastiach v Maďarsku a Rakúsku. Bratislavský župan Juraj Droba je presvedčený, že takýto projekt má zmysel a je životaschopný.

Hovoria s Rakúšanmi
„Kvôli polohe Bratislavy pri hraniciach s Rakúskom a Maďarskom, odkiaľ do nej denne dochádzajú ľudia, by bolo podľa nás vhodné cestujúcim ponúknuť unifikované riešenie pri cestovaní verejnou dopravou,“ povedal pre HN hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy Miroslav Staník. V praxi by to znamenalo, že napríklad blízko za hranicami Rakúska by sa Slováci mohli voziť verejnou dopravou s lístkami z Bratislavy. Aby to bolo možné, musíme sa najprv dohodnúť s Rakúšanmi. Verejnú dopravu na ich území už totiž združuje spoločnosť Verkehrsverbund Ost-Region. „S organizáciou VOR nadviazala Bra

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.