Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 00:00

Osobné bankroty využili tisíce dlžníkov aj podvodníci

Osobné bankroty využili tisíce dlžníkov aj podvodníci
Zdroj: Dreamstime

Dlžník požiadal o osobný bankrot a vyhlásil konkurz. Keďže však nemal takmer žiadny majetok, veritelia na vyrovnanie dlhu mohli zabudnúť a skončili v strate. Neskôr sa však zistilo, že dlžník síce nemal majetok na Slovensku, no bolo to preto, lebo centrum jeho záujmu nebolo u nás, ale v zahraničí. Oddlženie bolo nakoniec zrušené a dlžník musí dlhy splácať. Toto je iba jeden z prípadov, s ktorými sa stretávajú veritelia pri osobných bankrotoch, ktorých bolo počas dvoch rokov fungovania „po novom“ vyhlásených približne 20-tisíc.


Úrady nepreverujú
Ako totiž upozornil riaditeľ odboru právnych služieb Slovenskej sporiteľne Richard Földeš, zákon je z ich pohľadu príliš benevolentný a dáva priestor rôznym špekulantom. Na

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.