Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 00:00

Rapid má plán, ako by zarobil na poškodených

Vyšetrovateľ úradníkov nevypočul, o obvinení sa dozvedeli z médií.

Rapid má plán, ako by zarobil na poškodených
Zdroj: TASR

Po skrachovanej poisťovni Rapid life ostalo približne 15-tisíc klientov, na ktorých vyplatenie chýba asi 20 miliónov eur. Napriek tomu sa vyšetroval stotožnil s názorom majiteľov, že NBS mala nariadiť prevod „živého kmeňa“ na inú poisťovňu a „ochrániť ich pred dôsledkami konkurzu“. Vyplýva to z uznesenia o obvinení dvoch úradníkov NBS, ktoré majú HN k dispozícii.

Prokurátor vyšetrovateľa spochybnil

Hociktorá iná poisťovňa by však zákazníkov prebrala jedine s podmienkou, že by k nim boli vytvorené aj zodpovedajúce technické rezervy. Ako však potvrdila správa nezávislého audítora Auditcon Slovakia, Rapid mal k 30. júnu 2017 záporné vlastné imanie 20,6 milióna eur. Zjednodušene povedané, ak by iná poisťovňa bolo ochotná prebrať kmeň, zaviazala by sa im z vlastného vrecka vyplatiť 20 mi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.