Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 10:13 Aktualizované dňa 13.03.2019 o 11:11

Posun v kauze Rapid Life: NAKA obvinila osem osôb

Dvaja ľudia z vedenia poisťovne boli zadržaní.

Polícia na Facebooku informovala, že finančná polícia zadržala dve osoby z bývalého vedenia poisťovne Rapid Life. 

Včera bolo podľa polície obvinených osem osôb z obzvlášť závažného  zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločinu poškodzovania veriteľa. Konkrétne ide o Petra T. (66), Pavla F. (62), Petra T. (37), Adrianu T. (63), Juraja M. (66), Oľgu M. (63), Igora H. (70) a Roberta V. (60).

Obvinenie sa zrejme týka viacerých faktorov, vrátane prevodu košického sídla poisťovne. Budovu poisťovne previedlo ešte v roku 2016 vtedajšie vedenie na spriaznenú spoločnosť AB Real. V lete 2017 vyhlásila Národná banka Slovenska nútenú správu na poisťovňu Rapid life.

Dôvodom boli početné sťažnosti spotrebiteľov i list vedenia poisťovne vtedajšiemu premiérovi, kde oznamujú, že sa dostali „do stavu akútneho nedostatku likvidity“. Po poisťovni ostalo 15-tisíc klientov, na vyplatenie ktorých treba asi 20 miliónov.

Aj správa nezávislého audítora Auditcon Slovakia potvrdila, že Rapid mal k 30. júnu 2017 záporné vlastné imanie 20,6 milióna eur. Vtedajšia nútená správkyňa Irena Sopková prevod budovy rozporovala na súde a podala trestné oznámenia. Súčasné stíhanie predstaviteľov Rapidu by malo vychádzať z nich. Nútená správkyňa rozporovala aj prevod trojice pohľadávok voči štátu v zastúpení NBS z majetku poisťovne tiež na AB Real.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.