Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 13:32

Rozpor v NAKA, správkyňa v kauze Rapid Life podáva trestné oznámenie na vyšetrovateľa

Na prípade skrachovanej košickej poisťovne sú zaujímavé rozporuplné kroky NAKA Bratislava a NAKA východ.

Okrem obvinenia ôsmich predstaviteľov skrachovanej košickej poisťovne Rapid zaistila NAKA východ budovu sídla poisťovne. Jej správou poverila niekdajšiu nútenú správkyňu Irenu Sopkovú. „Dnes som si prevzala uznesenie,“ potvrdila pre HN s tým, že podľa uznesenia má na správu odbornú spôsobilosť, keďže vykonávala aj nútenú správu.

​Viacero trestných oznámení

Ešte v júli 2017 Sopková na základe stavu majetku poisťovne podala trestné oznámenie, ktoré vyvrcholilo aktuálnym obvinením. Týkalo sa trestných činov podvodu, porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, poškodzovania veriteľa i spotrebiteľa a tiež úmyselného skresľovania hospodárskej a obchodnej evidencie a kapitálového podvodu.

Súčasťou oznámenia bol aj podozrivý prevod budovy sídla poisťovne na spriaznenú košickú firmu AB Real za podhodnotenú cenu. Podľa trestného oznámenia sa tak manažment „prípadne vyhol vymáhaniu splatných a vymáhateľných pohľadávok formou exekúcie“.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.