Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 00:00

Guvernér Kažimír bude riešiť lacné peniaze pre banky

Guvernér Kažimír bude riešiť lacné peniaze pre banky

Keď terajší minister financií Peter Kažimír oznámil, že bude kandidovať na post guvernéra Národnej banky, hovoril, že sa už chce venovať iba číslam. Po rozhovoroch s prezidentom zasa spomínal, že sa chce zamerať na digitálne technológie a fintechy. Jeho nástup na guvernérsku stoličku bol včera definitívne spečatený, keď ho prezident Andrej Kiska oficiálne vymenoval, fintechy však budú musieť zrejme počkať. Hneď po príchode bude totiž treba riešiť niekoľko problémov.


Poškodená reputácia
V prvom rade si bude musieť poradiť s domácimi problémami, dvaja zamestnanci Národnej banky sú totiž obvinení v súvislosti s kauzou poisťovne Rapid Life. Tá sa kvôli zlým matematickým výpočtom dostala do konkurzu, zmizlo 20 miliónov a spoločnosť za sebou zanechala tisícky klientov, ktorí prišli o svoje peniaze. Žalobe čelí aj samotná banka a hrozí jej, že bude musieť poisťovni vyplatiť niekoľko miliónov ako odškodné.


Nový guvernér bude mať podľa Miroslava Antoňáka zo Spotrebiteľského centra možnosť ovplyvniť, aby sa podobné situácie neopakovali. V prípade Rapidu totiž v minu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.