Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2019, 11:19

Volkswagen má byť ojedinelý prípad, firmy plánujú naberať ľudí aj naďalej

Náborové plány slovenských podnikov sú aj naďalej veľmi pozitívne.

Volkswagen má byť ojedinelý prípad, firmy plánujú naberať ľudí aj naďalej
Zdroj: Volkswagen Slovakia

Začiatkom roka to so slovenským trhom práce nevyzeralo ružovo. Volkswagen, ktorý patrí k najväčším slovenským zamestnávateľom ohlásil prepúšťanie a znížený dopyt po našich výrobkoch zo zahraničia vyvolával predpoklady na prepúšťanie aj v iných firmách.

Ako však ukázal najnovší prieskum spoločnosti ManpowerGroup, náborové plány slovenských podnikov sú aj naďalej veľmi pozitívne a aj na jar budú pokračovať v zamestnávaní nových ľudí.

Index trhu práce, čo je metrika, ktorou spoločnosť meria to, ako budú firmy naberať ďalších zamestnancov, je iba o jeden percentuálny bod nižší ako vlani.

„Nevidíme žiadnu tendenciu k spomaľovaniu,“ skonštatovala konateľka spoločnosti ManpowerGroup Česko a Slovensko Jaroslava Rezlerová. „Je to tak, tí zamestnávatelia kontinuálne hľadajú nové sily. Minulý rok bol dosť intenzívny a očakávame to isté aj tento rok,“ dodala generálna manažérka spoločnosti na Slovensku, Zuzana Rumiz.

Graf: Vývoj Slovensko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.