Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2019, 13:29 Aktualizované dňa 18.03.2019 o 15:09

NBS podala trestné oznámenie v kauze poisťovne Rapid life

Trestné oznámenie bolo podané na Generálnej prokuratúre a na Úrade inšpekčnej služby.

Národná banka Slovenska  v pondelok podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v kauze poisťovne Rapid life na Generálnej prokuratúre a na Úrade inšpekčnej služby.

Má dôvodné podozrenie, že bola spáchaná závažná trestná činnosť, ktorá súvisí so vznesením obvinenia voči zamestnancovi a bývalému zamestnancovi NBS.

NBS sa rozhodla podať trestné oznámenie po tom, čo Národná kriminálna agentúra obvinila dvoch manažérov banky zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, keď bola zavedená nútená správa poisťovne.

Národná banka koncom februára uviedla, že v tejto kauze sú namiesto pravdepodobných páchateľov stíhaní jej pracovníci.

"Skutočnosti, ktoré sú uvedené v uznesení o vznesení obvinenia, vzbudzujú dôvodné podozrenie, že vyšetrovateľ zneužil právomoci verejného činiteľa, marí spravodlivosť a môže byť prepojený s niektorými členmi bývalého vedenia poisťovne Rapid life," uviedla v stanovisku pre médiá NBS.

Zároveň upozornila na to, že bývalé vedenie poisťovne je aktuálne obvinené z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe majetku poisťovne Rapid life a zo zločinu poškodzovania veriteľov - klientov poisťovne Rapid life.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová potvrdila, že prokuratúra oznámenie dostala. "Môžeme potvrdiť, že v predmetnej veci bolo dnes, t. j. 18. 3. 2019, doručené na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie (adresované Úradu špeciálnej prokuratúry). Podanie bude vybavené zákonným spôsobom – postúpené na Úrad špeciálnej prokuratúry," ozrejmila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.