Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2019, 00:00

Stavba Bašternákovej bytovky za milióny stojí. Je otázne, či ju niekedy dokončia

Výstavba kontroverzného bytového domu na Vajnorskej ulici sa zastavila.

Na Vajnorskej ulici v Bratislave je dnes pomerne ticho, donedávna tu bol hlučný ruch zo stavby. Tá však nedávno ustala. Na pozemku po bývalej základnej škole zostala len asanovaná pôda a veľká jama. Mala tu vyrásť luxusná bytovka s 88 bytmi, jej osud je však otázny. Ako prvý na pozastavenú stavbu bytovky upozornil urbanistický portál Yimba. Bývalú základnú školu totiž pred desiatimi rokmi kúpila vo verejnej dražbe firma Balax, ktorá patrila kontroverznému podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi, za 1,5 milióna eur od mestskej časti Nové Mesto. Bašternáka minulý týždeň odsúdili na päť rokov väzenia. No jeho zásadnejšie problémy pred súdom sa začali už v novembri, zhruba vtedy sa pomaly začali zo stavby vytrácať robotníci. „Naši pracovníci momentálne pripravujú výzvu pre stavebníka, aby zabezpečil stavbu tak, aby zabránil zosuvom zeminy na okrajoch jamy,“ potvrdil opustenú stavbu pre HN starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.


Dobrý sused pomôže
Firma, ktorá šesťposchodovú bytovku developovala a ktorej majetkom boli aj apartmány vo Five Star Residence, KLM Group, už rok a pol patrí Bašternákovmu obhajcovi. Advokát Peter Filip je známy ako obhajca podnikateľa Jozefa Majského a muža obžalovaného z únosu syna exprezidenta Michala Kováča Michala Hrbáčka. Filipova advokátska

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.