Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 00:00

Legendárnu pekáreň nahradí bytový dom

Bytovka, ktorá má vyrásť v centre Bratislavy na mieste starej pekárne, sa má kolaudovať v roku 2021.

Legendárnu pekáreň nahradí bytový dom

V centre hlavného mesta na Námestí 1. mája sa ozýva stavebný ruch. Zatiaľ sa však len dokončujú posledné asanačné práce na bývalej Kesselbauerovej pekárni. Na mieste starého meštianskeho domu v prieluke medzi Banskobystrickou ulicou a prezidentskou záhradou sa čoskoro začne stavať osemposchodová bytovka Kesselbauer.


Obnova fasády
Nová bytovka, na ktorú developerská spoločnosť Proxenta už získala stavebné povolenie, ponúkne 69 apartmánov a 47 bytov, teda 116 bytových jednotiek. Väčšina z nich bude na rozdiel od okolitých projektov orientovaná do vnútorného átria. Projekt má byť prepojený so susediacim projektom Weinhauer od rovnakého developera a v jeho tesnej blízkosti firma Bora Real pripravuje projekt Metropolitan Star. Všetky tieto tri projekty zásadne zmenia doterajší vizuál ulice.


Námestie 1. mája je špecifické tým, že pomedzi historické budovy vyrastajú rôzne moderné presklené stavby, čo často naráža na kritiku odbornej verejnosti. Preto, keď stavbu ohlá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.