Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 00:00

Vrakuňa si vybrala vlastný smer. Vlaky má aj bez „bratislavského“ riešenia​

Kľúčová štúdia o vlakovej doprave v hlavnom meste dostala už štvrtý odklad. Počíta sa však s tým, že vyrastú minimálne štyri nové železničné zastávky.

Vrakuňa si vybrala vlastný smer. Vlaky má aj bez „bratislavského“ riešenia​
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Dopravu v hlavnom meste majú odbremeniť vnútromestské vlaky. Sľub, ktorí Bratislavčania počúvajú roky, sa štvrtýkrát odkladá. Železnice Slovenskej republiky stále čakajú na dokončenie štúdie, ktorá má objasniť, kde v meste budú stáť nové vlakové zastávky. Starostom mestských častí však dochádza trpezlivosť – tvrdia, že problém je naliehavý, štúdií už bolo veľa a treba konečne prejsť k činom.

Starostovia chcú terminály
Pred tromi rokmi vzalo situáciu do vlastných rúk vedenie Vrakune. „Presne takýto scenár som očakával. Že štúdia bude meškať, všetko sa bude odkladať, a preto som nečakal a dal zastávku u nás vybudovať okamžite,“ spomína pre HN starosta Vrakune Martin Kuruc. S odstupom času to hodnotí ako správny krok – zastávku obsluhujú vlaky RegioJetu smerujúce na juh Slovenska a ľudia ju vraj vo veľkom využívajú. Išlo o neštandardnú situáciu, keďže stanice a zastávky zväčša spravujú štátne Železnice Slovenskej republiky. „Železnice nám, samozrejme, dali povolenie, aj keď si o našej iniciatíve zrejme pomysleli svoje,“ tvrdí Kuruc. Blízko vlakového nástupišťa vznikli autobusové zastávky a vzn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.