Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 00:00

Železnice môžu zmeniť dopravnú mapu Bratislavy. Zasiahne to aj MHD

Hlavné mesto pripomienkuje štúdiu o vlakoch na jeho území. Zaujíma ho aj budúcnosť mestskej dopravy, ktorá by sa mohla reorganizovať.

Železnice môžu zmeniť dopravnú mapu Bratislavy. Zasiahne to aj MHD
Zdroj: TASR

Projekt vnútromestských vlakov, na ktorom pracujú Železnice, prekope mapu verejnej dopravy v hlavnom meste. Hoci kľúčová štúdia o železničnom „Uzle Bratislava“ mešká, z požiadaviek magistrátu a župy vyplýva, že očakávajú nový systém fungovania hromadnej dopravy. Hoci je stále roky vzdialený.

Prípoje k vlakom
Magistrát oceňuje, že vďaka odkladaniu štúdie sa mohlo nové vedenie mesta zapojiť do pripomienkovania. Mesto pod vedením Matúša Valla v polovici tohto mesiaca požiadalo, aby štúdia uznala, že nové vlaky budú „mať vplyv aj na vedenie liniek mestskej hromadnej dopravy“. To v praxi znamená, že koľajnice sa stanú hlavnou dopravnou kostrou v meste a po zavedení projektu bude dopravný podnik reorganizovať linky autobusov či trolejbusov. „Bude sa iniciovať vznik napájacích liniek k terminálom integrovanej osobnej dopravy a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.