Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2019, 00:00

Matka Markízy oznámila, že je oficiálne na predaj

Na správy o možných zmenách reagovali akcie skupiny s trhovou kapitalizáciou 877 miliónov dolárov rastom.

Matka Markízy oznámila, že je oficiálne na predaj
Zdroj: youtube

Naposledy sa o predaji televízií Markíza či Nova hovorilo neoficiálne koncom roku 2017. Teraz je však oficiálne v hre predaj celej skupiny. Spoločnosť Central European Media Enterprises, ktorá prevádzkuje aj slovenskú televíziu Markíza či českú TV Nova, začala revíziu strategických možností vrátane prípadného predaja spoločnosti. „Strategické alternatívy môžu okrem iného zahŕňať predaj časti alebo celej spoločnosti, fúziu s iným strategickým partnerom, rekapitalizáciu alebo pokračovanie v realizácii dlhodobého podnikateľského plánu CME,“ uviedla spoločnosť vo svojom oznámení. Dodala, že má podporu spoločnosti AT&T, ktorá je jej väčšinovým vlastníkom.

Matke i Markíze sa darí
Informácie o možnom predaji spoločnosti prichádzajú v čase, keď sa mediálnej skupine darí. CME v minulom roku dosiahla výnosy na úrovni 703,9 milióna amerických dolárov s medziročným rastom na úrovni päť percent. Prevádzk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.