Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2019, 00:00

Automobilky znížili náš ekonomický rast

NBS zverejnila novú prognózu, pristúpila k najväčšej revízii od eurokrízy.

nbs
Zdroj: HN/ Pavol Funtal

Keď v Nemecku na jeseň minulého roka prudko klesla výroba áut, všetci to pripisovali tomu, že automobilky nestihli reagovať na nové emisné normy a museli dočasne zastaviť výrobu, až kým neprešli potrebnými testami. Je však koniec marca a čísla ukazujú, že nešlo o dočasnú záležitosť a že tento sektor má vážnejší problém. No a práve to spôsobilo, že v najnovšej prognóze hospodárskeho rastu pristúpila Národná banka k najväčšej revízii od roku 2013, keď sa Únia zmietala v eurokríze.


Hľadá sa nový model
Ako totiž ukazuje strednodobá predikcia, ktorú včera na tlačovej konferencii predstavil guvernér Jozef Makúch, v tomto roku by naša ekonomika mala rásť 3,5-percentným tempom. Ešte v januári sa pritom počítalo so 4,2 percenta. „Významné zníženie tempa zahraničného dop

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.