Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2019, 00:00

Regionálne letiská chcú oživiť

Vytiahnuť z dlhov a zmodernizovať. Vlastníci menších slovenských letísk sú presvedčení, že dokážu pomôcť regiónom.

Regionálne letiská chcú oživiť
Zdroj: TASR

Viac turistov či silnejšie postavenie regiónu. Takto reagujú samosprávy na otázky, prečo chcú investovať do menších slovenských letísk. Primátori, starostovia a župani sú presvedčení, že vynaložené prostriedky sú pre kraje prospešné, aj keď sa to tak na prvý pohľad javiť nemusí. Odborník zo Žilinskej univerzity Antonín Kazda s komunálnymi politikmi súhlasí. „Majú pravdu.

Ak sa pozriete na dáta o počte cestujúcich na našich letiskách, tak na Slovensku dosahujeme úroveň troch miliónov ročne. Až dvakrát viac ľudí však k nám prichádza z letísk okolitých štátov,“ tvrdí pre HN letecký expert. Funkčná sieť letísk by podľa neho mohla prilákať priamo na Slovensko viac turistov, ale aj strategické firmy. „Keby v Žiline nebolo letisko, KIA by tam určite nikdy nezainvestovala,“ nazdáva sa Kazda.

Žilina
Zadlžené letisko v krajskom meste malo pôvodne skončiť v súkromných rukách. Žilinská župa sa však ro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.