Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

Vláda chystá pre výrobcov automobilov špeciálny balík

Premiér Peter Pellegrini vedeniu koncernu Volkswagen sľúbil, že vláda predloží balíček opatrení pre celý sektor, ktorý by mal garantovať predvídateľnosť legislatívneho i podnikateľského prostredia.

Vláda chystá pre výrobcov automobilov špeciálny balík
Zdroj: Pavol Funtál

Len pár dní po uzákonení 2,5-percentného odvodu pre obchodné reťazce prebehla médiami aj informácia, že podobné zaťaženie by teoreticky mohlo dopadnúť aj na automobilový priemysel. Dôvodom mal byť hlavne odlev ziskov do materských krajín. Ako sa však zdá, situácia bude úplne opačná a vláda strategickému sektoru nakoniec bude musieť vyjsť v ústrety. Konkrétne balíčkom šitým na mieru pre slovenský automobilový priemysel.


Potvrdil to premiér Peter Pellegrini, ktorý prišiel v piatok z nemeckého Volfsburgu, kde sa stretol s vedením spoločnosti. Kapitáni priemyslu sa dlhodobo sťažujú na nepredvídateľnosť legislatívneho a podnikateľského prostredia. Podľa informácií HN sa vysokopostaveným hráčom napríklad v minulom roku nepáčili náhle zmeny, ako napríklad príplatky za prácu v noci či rekreačné poukazy. To by sa však čoskoro malo zmeniť. „Vláda predloží balíček opatrení pre celý automobilový sektor, ktorý by mal garantovať predvídateľnosť legislatívneho a podnikateľského prostredia, budúci týždeň,“ povedal po návrate z Nemecka Pellegrini.


Koncern je s Bratislavou spokojný
Volkswagen v poslednom období na našom trhu vysiela negatívne signály. Len nedávno oznamoval postupnú redukciu zamestna

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.