Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2019, 00:00

Zásadný deň pre tisíce podnikateľov je tu, daniari spúšťajú eKasu

Od dnešného dňa musia byť súčasťou systému všetci noví podnikatelia, do 1. júla sa pripoja aj podnikatelia s elektronickými registračnými pokladnicami.

Zásadný deň pre tisíce podnikateľov je tu, daniari spúšťajú eKasu
Zdroj: Reuters

118 miliónov eur by mali predstavovať výnosy z celoplošného zavedenia eKasy v roku 2020.

Mesiace príprav a odhadované náklady štátu viac ako 18 miliónov eur. Projekt eKasa alebo on-line pripojenie pokladníc na Finančnú správu, ktorý má investície niekoľkonásobne vrátiť, dnes dostal zelenú. Projekt má nahradiť doterajší systém elektronických registračných pokladníc, ktorých je na Slovensku asi 230-tisíc.

Výhody a nevýhody
Každému podnikateľovi, ktorý takúto pokladnicu vlastní, pridelia kód eKasa klient. O ten mohli podnikatelia požiadať už od polovice marca, v žiadosti zároveň museli uviesť konkrétny deň, ku ktorému chceli zrušiť kód starej pokladnice. Ministerstvo financií a Finančná správa si od tohto kroku sľubujú finančné prostriedky v štátnej kase navyše. Podľa hrubých odhadov by sa mala znížiť daňová medzera v sektore ubytovania a reštaurácií či v maloobchode a službách až o 15 percent. Výnosy z p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.