Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2019, 00:00

Stavba diaľnice pri Žiline sa najmenej na rok zastaví

Aktuálne prebieha súpis prác, ktoré odchádzajúci dodávatelia stihli vykonať a za ktoré im ešte bude nutné zaplatiť.

Stavba diaľnice pri Žiline sa najmenej na rok zastaví
Zdroj: Pavol Funtál

Firmy a robotníci, ktorí za prácu na diaľnici okolo Žiliny a tunela Višňové nedostali zaplatené, sa majú do konca roka dočkať svojich peňazí. Národná diaľničná spoločnosť podpísala s taliansko-slovenským konzorciom Salini Impreglio – Dúha dohodu. „Cieľom tejto dohody bolo dosiahnuť vyplatenie všetkých subdodávateľov, ktorí pracovali na stavbe, umožniť čo najskôr začať súťaž a získať nového zhotoviteľa na dokončenie. Tretím principiálnym cieľom tejto dohody bolo dodržať všetky štandardy a európske princípy,“ povedal riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin. Celková výška pohľadávok voči subdodávateľom je takmer 40 miliónov eur.

Termín sa posúva a cena rastie
Súťaž o to, kto diaľnicu pri Žiline dostavia, sa začne až na jeseň, stavba teda opäť ožije najskôr na budúci rok. Aktuálne pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.