Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 00:00

Návrat Váhostavu do veľkej hry: chce dostavať Višňové

Stavebná firma je naďalej v reštrukturalizácii pre nevyplatené faktúry, je však odhodlaná zabojovať o návrat k dostavbe severnej diaľnice.

Návrat Váhostavu do veľkej hry: chce dostavať Višňové
Zdroj: Pavol Funtál

Rok 2015: Váhostav, jedna z najväčších stavebných firiem na Slovensku, oznámila, že pri stavbe diaľničného úseku Dubná Skala – Turany nevládze vyplatiť drobných dodávateľov. Na úseku prerobila 35 miliónov eur a pred konkurzom ju napokon zachraňoval štát.

Rok 2019: Váhostav sa vracia na scénu a plánuje sa uchádzať o ďalšiu veľkú diaľničnú zákazku – chce dokončiť tunel Višňové, ktorý sa nachádza len kúsok od problémového úseku Dubná Skala.

„O nové zákazky sa spoločnosť zaujíma aj preto, aby naďalej dokázala riadne a včas splniť si všetky svoje záväzky zo schváleného reštrukturalizačného plánu,“ povedal mediálny zástupca spoločnosti Tomáš Halán.


Ministerstvo dopravy na jeseň vypíše novú súťaž na dostavbu tunela Višňové – len pred pár dňami totiž rezort zákazku "zobral" konzorciu Salini Impregilo – Dúha.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.