Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 00:00

O Višňové zabojujú stavbárske giganty

Chcem veriť, že k súťažnému dialógu Národná diaľničná spoločnosť pristúpi skôr a prizve si k tomu rešpektovaných expertov, konštatuje analytik.

O Višňové zabojujú stavbárske giganty
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Talianske konzorcium Salini Impregilo – Dúha už čoskoro vyprace pracovisko severnej diaľnice. Súťažný dialóg s uchádzačmi o dostavbu sa rozbehne v druhej polovici tohto roka, okrem rýchlosti výstavby pritom bude dôležité aj doterajšie portfólio, avizoval riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin. „Mal by to byť zhotoviteľ skúsený, ktorý stavia diaľnice, má na to kapacity ľudské, materiálne, strojnotechnologické,“ povedal. Podľa informácií HN zabojujú o zákazku viaceré veľké firmy. „Firmy majú záujem toto stavať z jedného dôvodu, konečne sa na tom bude dať zarobiť,“ vysvetlil bývalý finančný riaditeľ NDS Juraj Čermák. Fakt, že diaľničný úsek bude napokon drahší, ako bola pôvodná ponuka dochádzajúceho stavebného združenia, pripustil aj minister dopravy Ar

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.