Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 00:00

Unikát na východe Slovenska. Starej Ľubovni došla trpezlivosť, obchvat si zariadi sama

„Je to cesta tretej triedy, avšak pre obyvateľov nášho mesta, ale aj okolitých obcí je to akoby nová diaľnica,“ povedal primátor mesta Ľuboš Tomko.

Unikát na východe Slovenska. Starej Ľubovni došla trpezlivosť, obchvat si zariadi sama
Zdroj: STARÁ ĽUBOVŇA

Dopravným lievikom pred románskym kostolom v centre Starej Ľubovne denne prejde takmer sedemtisíc áut. Dlhoročný sen o odhľahčení historického centra sa teraz stáva realitou.

„Juhovýchodný obchvat bol v územnom pláne už za bývalého režimu. Nepodarilo sa to zrealizovať, ale ten tlak je rastúci, hlavne čo sa týka dopravy. Minulý rok sme vypli semafory, ale aj tak to bolo neudržateľné,“ hovorí pre HN primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko. Nádej, že by zúfalú situáciu vyriešili eurofondy, vyhasla zoči-voči byrokracii. Na investíciu vo výške 2,35 milióna eur sa nakoniec mesto zložilo so samosprávnym krajom. To, že ide o riešenie na Slovensku stále zriedkavé, potvrdil aj hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák.

„Stará Ľubovňa preukázala ekonomickú schopnosť získať zdroje a spojiť ich s vyšším územným celkom na riešen

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.