Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 00:00

Bolt: Nový cestný zákon prinesie riziko

Roman Sysel, country manažér Taxify pre Slovensko a Česko, vysvetľuje, že pre spoločnosť je u nás teraz prvoradé prispôsobiť sa novele o cestnej premávke, až potom môže uvažovať o ďalšej expanzii. Vítajú každú konkurenciu na slovenskom trhu a svojho postavenia či už vzhľadom na Uber alebo inú platformu sa neobávajú.

Bolt: Nový cestný zákon prinesie riziko
Zdroj: Bolt

Taxify sa začiatkom marca zmenil na Bolt. Čo treba hľadať za touto zmenou?
Spoločnosť začala pred piatimi rokmi, keď sme ešte mali softvér, ktorý slúžil taxispoločnostiam ako taxidispečing. Od toho sa odvíjal aj názov Taxify, keďže bola na taxislužby jasne cielená. Naša spoločnosť prešla odvtedy dlhú cestu a rozšírili sme sa napríklad do Afriky. Od dispečingu sme prešli k poskytovaniu softvéru samotným vodičom a od klasických vodičov aj k súkromným, ktorí sú bez taxametrov.


Aké ďalšie inovácie nasledovali?
V Afrike sme prešli aj na motorky, vo Francúzsku sme zas zaviedli elektrické kolobežky a ich požičiavanie. To už boli prvé veci, ktoré nám hovorili, že názov Taxify nie je ideálny a v niektorých prípadoch môže byť až zavádzajúci. Nedávno sme tiež oznámili, že by sme sa chceli posunúť do oblasti doručovania jedál, čo s taxislužbou už tiež nemá nič spoločné. Celkovo sa vnímame ako platforma, ktorá sa zameriava na mestskú mobilitu.


Čo nový názov znamená?
Názov Bolt je určite vhodnejší než názov Taxify, pod ktorým niektorí videli optimalizáciu daní, iní zase taxislužbu. Chceli sme nejaký neutrálny názov, ktorý je rýchly, svižný a medzinárodný. Bolt znamená v angličtine blesk, a taký aj máme z našej služby pocit. Zároveň symbolizuje elektrifikáciu, čo je ďalší silný trend v našich službách. Začali sme elektrickými kolobežkami a myslím si, že toho bude viac a viac. Premýšľanie o zmene názvu nastalo už pred dvomi rokmi, keď sme sa odchýlili od pôvodnej myšlienky. Nejaký čas potom trvá proces získavania ochranných známok, na čo sme čakali takmer rok.


Avizovali ste teda aj rozširovanie služieb. Kedy by na Slovensku mohli odštartovať?
V tejto chvíli nevieme komentovať presný termín spustenia. Teraz naberáme ľudí,

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.