Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 16:33

Exisport ide do českých rúk, zoškrtá viacero predajní

Spoločnosť zoškrtá deväť predajní naprieč Slovenskom.

Exisport ide do českých rúk, zoškrtá viacero predajní
Zdroj: Facebook/Exisport

Slovenská sieť obchodov so športovými potrebami Exisport ide do rúk novému majiteľovi. Pôvodnému vlastníkovi sa nepodarilo po miliónovej investícii z Poľska naštartovať expanziu nových predajní a začiatkom roka dočasne zatvoril všetkých 29 predajní.

Nový majiteľ, ktorým je český podnikateľ Petr Cmíral, obnovuje prevádzku v dvadsiatich z nich, informuje portál Trend. Exisport tak zoškrtá deväť predajní naprieč Slovenskom, prevažne v menších mestách.

Investor vstupuje do biznisu prostredníctvom eseročky PPG Group spolu s Gabrielom Galeštokom a Petrom Vaľom, ktorý bol generálny riaditeľ Exisportu. Podľa obchodného registra bude mať český podnikateľ 70-percentný podiel a Galeštok s Vaľom po 15 percent.

Nepodarená expanzia

V lete 2017 získala spoločnosť Exisport rastové investície zo súkromných dlhových fondov, ktoré spravovala poľská spoločnosť Credit Value Investments (CVI). Ich cieľom mala byť expanzia prostredníctvom otvorenia nových predajní, rozšírenia sortimentu a zvýšením pracovného kapitálu.

Celková hodnota investície dosiahla niekoľko miliónov eur a bola prvou transakciou investičných fondov, ktoré spravuje CVI na Slovensku.

Prvá predajňa v Košiciach

Exisport patrí k špičke predajcov športového tovaru na Slovensku. Prvý obchod otvorili v domácich Košiciach pred zhruba 16 rokmi.

Medzi najväčších konkurentov Exisportu na Slovensku patria český reťazec Sportisimo, francúzsky Decathlon, britský SportsDirect a francúzsky Intersport.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.