Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 00:00

Vallo: Druhé auto budú Bratislavčania zvažovať

Nová parkovacia politika je podľa primátora nevyhnutnosť.

Vallo: Druhé auto budú Bratislavčania zvažovať
Zdroj: TASR

Parkujúci v hlavnom meste siahnu hlbšie do peňaženky. A to tak trvalí obyvatelia, ako aj návštevníci. Cieľom parkovacej reformy bratislavského primátora Matúša Valla je, aby odparkovanie auta v meste na osem až desať hodín bolo tou najdrahšou alternatívou. Bratislavčania si zasa majú rozmyslieť kúpu druhého či tretieho auta alebo vlastnenie nepoužívaného auta. Opatrenia majú presunúť cestujúcich do vlakov či autobusov a mestskej hromadnej dopravy. V prípade, že novú parkovaciu politiku odobria poslanci mestského zastupiteľstva, realitou by sa mohla stať približne v druhej polovici budúceho roka.

Tri autá za 700 eur
Nové pravidlá nebudú zavedené celoplošne. Dotknú sa najmä oblastí, v ktorých je nepomer motoristov a parkovacích miest najväčší. „Bude sa to týkať približne jednej pätiny všetkých áut registrovaných v Bratislave,“ odhadol Vallo. Každá bratislavská domácnosť bude mať nárok na rezidentské karty, pričo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.