Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 00:00

ČSOB a Mall chcú ovládnuť platby za nákupy v e-shopoch

ČSOB a Mall chcú ovládnuť platby za nákupy v e-shopoch
Zdroj: Dreamstime

E-shopom sa darí a všímajú si to aj banky. Podobne ako finančno-technologické firmy teraz hľadajú cesty, ako nákup na internete čo najviac uľahčiť. A to nielen zákazníkom, ale aj predajcom. Banka ČSOB a skupina Mall teraz vytvárajú spoločný podnik Mall Pay, ktorý mieri práve týmto smerom.


Objem tržieb na internetových obchodoch rýchlo rastie, vlani stúpli o 17 percent na 135 miliárd korún, čo je v prepočte takmer 5,3 miliardy eur. Aj pre veľké banky je to už veľmi zaujímavý balík. Spoločný podnik ČSOB a skupiny Mall by mal online nakupovanie zjednodušiť.


„Zákazníci dostanú oveľa širšiu škálu možností, ako za tovar zaplatiť,“ hovorí Michaela Lhotková, ktorá v ČSOB riadi inovácie. V súčasnej podobe Mall Pay ponúka, podobne ako napríklad platobné

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.